Εορτασμός για την επέτειο της 25ης Μαρτίου

Η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου από τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24/3/2023 στην αίθουσα εκδηλώσεων της Ελληνικής κοινότητας Βρυξελλών.Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες:η Μαθηματικός Καραμούτα Αθανασία, η φιλόλογος Πασχαλίδου Παναγιώτα, η Μουσικός Αλεξανδρόπουλου Μαρία. Στην τεχνική υποστήριξη ο μαθητής της Β λυκείου Κριστιαν Νιγκρο. Αφηγητές η μαθήτρια της Β λυκείου Εύα Καρατζιου, από τη Γ λυκειου η μαθητρια Μορφούλα Σισιαριδη και ο μαθητής Θοδωρής Κοσιαβελος.   Από τη Β γυμνασίου αφηγητές οι μαθήτριες Εκιμη -Ιατρού Βασιλική και Εύα Παπαδημητριου και οι μαθητές Γιάννης Πετρακης και Οδυσσέας Λουκάκος. Η χορωδία μας συγκίνησε με την ερμηνεία των ηρωικών τραγουδιών και τέλος τα παιδιά που έκλεισαν τη γιορτή με ένα χορό αργό έδωσαν την εικόνα των ηρώων του 1821. Χρόνια πολλά σε όλους!

Βίντεο από την γιορτή μας. Συγχαρητήρια σε όλουσ τους μαθητές μας!!!