ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ

Στις 20 Ιανουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας  για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Ελληνικού Δημοτικού και Γυμνασίου – Λυκείου Βρυξελλών .

Την κοπή της βασιλόπιτας ευλόγησε ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης Φιλάδελφος και μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιναύαρχος κ. Ιωάννης Γ. Παυλόπουλος, Αντιπρόσωπος της Ελλάδας στο ΝΑΤΟ-ΕΕ, η Συντονίστρια Εκπαίδευσης Βρυξελλών κα Φωτεινή Κολλάρα, ο Αντιπλοίαρχος κ. Θεόδωρος Κατσουγιαννόπουλος και εκπρόσωποι του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Ευχαριστούμε θερμά τη Στρατιωτική Αντιπροσωπεία του ΝΑΤΟ για την προσφορά τηλεόρασης και σετ ρομποτικής στο Σχολείο μας καθώς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη διοργάνωση της εκδήλωσης και για τις 5 δωροεπιταγές γνωστού καταστήματος ηλεκτρονικών και ειδών χαρτικής ύλης, που χάρισε στα 5 παιδιά που κέρδισαν το φλουρί.

Ευχαριστούμε θερμά όλους με πολλές ευχές για υγεία και μια δημιουργική χρονιά!!!