Πήραμε Βραβείο

Η συμμετοχή του Ελληνικού Γυμνασίου-Λυκείου Βρυξελλών στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Σκίτσου, Γελοιογραφίας και Κόμικς με τίτλο

“ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ@PIERCE 2019” στέφθηκε με επιτυχία!

Η μαθήτρια της γ΄ Τάξης του Γυμνασίου μας Γεωργία Λύκου κέρδισε το 2ο βραβείο Σκίτσου!

Θερμά συγχαρητήρια στη Γεωργία! Μας έκανε όλους πολύ υπερήφανους με αυτήν τη σημαντική διάκρισή της!

Θέλουμε όμως να συγχαρούμε και τη δεύτερη συμμετέχουσα στον Διαγωνισμό, τη μαθήτρια της γ΄ Τάξης του Γυμνασίου Άννα Μόνικα Μαλέκου για το πολύ ωραίο σχέδιο που ζωγράφισε!

Θυμίζουμε ότι ο παραπάνω Μαθητικός Διαγωνισμός διοργανώθηκε από το Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος Pierce για μαθητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και τελούσε υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας. Θέμα του φετινού Διαγωνισμού ήταν: “Πάντα να βλέπεις τη φωτεινή πλευρά της ζωής / Always look on the bright side of life”.

Και εφόσον ο Διαγωνισμός ολοκληρώθηκε μπορούμε πλέον να δημοσιεύσουμε τα εξαιρετικά σχέδια των δύο μαθητριών μας!

Στα επισυναπτόμενα αρχεία μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα του διαγωνισμού και τα έργα των μαθητριών μας.