Η φιλανθρωπική δράση των μαθητών του Ελληνικού Γυμνασίου Λυκείου Βρυξελλών συνεχίζεται!!!

Η φιλανθρωπική δράση των μαθητών μας συνεχίζεται!!!

Το κυλικείο, που οργανώθηκε φέτος στο σχολείο μας για φιλανθρωπικό σκοπό, συνέχισε να λειτουργεί και μετά το Πάσχα! Έως το τέλος της σχολικής χρονιάς συγκεντρώθηκε το ποσό των 280 ευρώ, το οποίο διατέθηκε, μετά από πρόταση των μαθητών, στον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια “Φλόγα”.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που στήριξαν τη λειτουργία του κυλικείου όλη τη χρονιά είναι από την Α’ Λυκείου οι: Ελένη Γιατρά, Ιζαμπέλα Γκιόνι, Παναγιώτα Θεοφανάκη και Ναταλία Κοκκίνου. Από τη Β’ Λυκείου οι: Ραφαέλλα Γεωργάκη, Στέργιος Θεοφανάκης, Μαρία Κόλλια, Αρετή Κουμαρά, Κωνσταντίνος Λαμπρόπουλος, Ελένη Μαγδαλάσοβα, Χάρης Μαλέκος, Ρένια Παπαδοπούλου, Μιχάλης Πατρινός και Λορέντσο Ρομπότση.

Ακόμα μια φορά τους συγχαίρουμε για την κοινωνική προσφορά τους και τους ευχόμαστε πάντα να διαπνέονται από αισθήματα φιλανθρωπίας και να τα εκφράζουν έμπρακτα!

Εύγε, παιδιά!!!

Στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να δείτε την ευχαριστήρια επιστολή του Συλλόγου Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια “Φλόγα”.