Ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών του Λυκείου μας από τον ιατρό ουρολόγο-ανδρολόγο κ. Πετράνη

Ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών του Λυκείου μας

από τον ιατρό ουρολόγο-ανδρολόγο κ. Πετράνη

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών του Ελληνικού Σχολείου Βρυξελλών και της καθηγήτριας της Βιολογίας κυρίας Χρυσούλας Σαββοπούλου πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών του Λυκείου μαςγια θέματα υγείας.

Συγκεκριμένα στο πλαίσιο του μαθήματος της Βιολογίας ο ιατρός ουρολόγος-ανδρολόγος κ. Θεόδωρος Πετράνης επισκέφθηκε το σχολείο μας την Τρίτη 7 Μαΐου 2019 και ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες των Α΄ και Β΄τάξεων του Λυκείου για την “Υγιεινή του ουροποιητικού συστήματος” και τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου για τα “Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα”.

Ευχαριστούμε θερμά τον ιατρό για τη συνεργασία και, μετά από την ιδιαίτερα θετική ανταπόκριση που είχαν οι εισηγήσεις του, ελπίζουμε να τον

ξαναέχουμε σύντομα κοντά μας!